• E-Posta
  • Yazdır

PALANDÖKEN, `FİLİSTİN`E YÖNELİK KATLİAMI NEFRETLE KINIYORUZ`


 

ANKARA – Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, İsrail`in Filistinlilere yönelik soykırım ve baskılarına tepki göstererek, `Bu yapılan soykırım ve katliam insanlık suçudur. Bu yapılan soykırım ve katliamları esnaf ve sanatkâr camiası olarak kırıyorum` dedi.

-`BÜTÜN DÜNYA TAVRINI KOYMALI`

Onlarca Müslümanın şehit edilmesi ve binlerce insanın Filistin`de İsrail askerleri tarafından yaralanması sebebiyle yazılı bir açıklama yapan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, `Bu katliamlar özellikle Müslümanların kutsal günlerinde gerçekleştiriliyor. Ramazan ayının arifesinde yine katliam yaptılar. Artık bütün dünya bu katliamlara seyirci kalmamalı. Yapılan insanlık suçu katliamları ve soykırımı dünya yakından izlemek yerine suskunluğunu bozarak her ülke ayrı ayrı tavrını koymalı. Özellikle İslam alemi tek yürek ve tek bir ses olup ortak hareket etmelidir` diye konuştu.

-`RAMAZANIN ARİFESİNDE YAPILAN KATLİAMI NEFRETLE KINIYORUM`

Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını ülkemizle birlikte dünyaya huzur, barış ve kardeşlik getirmesini dileyen Palandöken, `Filistinlilere yönelik gerçekleştirilen katliamları nefretle kınıyorum. Türk esnaf ve sanatkârları olarak, Filistinli Müslüman kardeşlerimizin yanındayız. Dikkat edilecek olursa özellikle Müslümanların kutsal günlerinde bu katliamlar yapılıyor. Ramazan ayının arifesinde Filistinlilere yönelik yapılan bu katliamı Türkiye Esnaf ve Sanatkârları olarak nefretle kınıyoruz` şeklinde konuştu.