• E-Posta
  • Yazdır

PALANDÖKEN, `ESNAFIMIZA VERİLEN BU DESTEK BOŞA GİTMEZ`


 

ANKARA- Başbakan Binali Yıldrırım tarafından Esnaf ve Sanatkarlar için açıklanan yeni kredi paketini değerlendiren TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, `Esnafımıza verilen bu destek boşa gitmez. Esnaf ekonominin barometresidir. 150 bin liralık kredi limitinin 200 bin lirayla çıkarılması ekonomiyi daha da canlandıracaktır. Öte yandan yeni iş yeri alan esnafımıza verilecek 500 bin liralık kredi, esnafımızı kiracılıktan kurtaracak ve kendi dükkanının sahibi yapacak` dedi

-`TİCARİ TAŞIT SATIŞLARI HIZLANACAK`

Ticari taşıt kredisinin ticari satışlarında artışa sebep olacağını da anlatan Bendevi Palandöken, `Ulaştırma sektöründe faaliyet gösteren esnafımız uzun zamandan beri bu kredi desteğini bekliyordu. Henüz araçlarını ÖTV desteğinden yararlanarak değiştirmemiş olan taksici, minibüsçü, servis aracı işletmecisi, halk otobüsçüsü, kamyon ve kamyonetçi esnafımız için büyük bir fırsat geldi. Bu esnafımız hem ÖTV desteğinden yararlanarak aracını yenileyebilecek, hem de yeni araç için 5 yıla varan vadeli ve düşük faizli kredi kullanabilecek` diye konuştu.  

-`TAŞIT KREDİSİ DESTEĞİNDEN TÜM ESNAF YARARLANACAK`

Taşıt kredisi desteğinden sadece ulaştırma sektöründe faaliyet gösteren esnafın değil işiyle ilgili araç kullanan tüm esnaf ve sanatkarın yararlanabileceğini belirten Palandöken, `Halden aldığı meyveyi ve sebzeyi manavına kendi kamyonetiyle taşıyan esnafımız aracını 5 yıllık kredi ile yenileyebilecek. Krediler kullanılmaya başladıktan sonra yollarımızda daha çok lüks taksiller ve ticari araçlar göreceğiz. Bu desteğin ve kredilerin verilmesinden dolayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdodğan, Başbakanımız Binali Yıldırım, Gümrük ve Ticaret Bakını Bülent Tüfenkçi ve Maliye Bakanı Naci Ağbal başta olmak üzere tüm bakanlarımıza 2 milyon esnafımız adına teşekkür ederiyoruz` şeklinde konuştu.