• E-Posta
  • Yazdır

PALANDÖKEN, `BİLGİNİN YÖNLENDİRİCİSİ ÖĞRETMENLERİMİZ GELECEĞİMİZİ ŞEKİLLENDİRİYOR`


 

PALANDÖKEN, `BİLGİNİN YÖNLENDİRİCİSİ ÖĞRETMENLERİMİZ GELECEĞİMİZİ ŞEKİLLENDİRİYOR`

-`ÖĞRETMENLER HER ZAMAN BAŞ TAÇIMIZDIR`

ANKARA – Bilginin yönlendiricisi ve geleceğin mimarlarını yetiştiren öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yazılı mesaj yayınladı.  Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ülkemizin ve ailelerin geleceği olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirerek hayata tutunmalarını sağlayan öğretmenlerin en değerli eli öpülesi kişiler olduklarını kaydederek, `Geleceğe olan güvenimizin teminatı iyi yetişmiş, kendini geliştirmiş, donanımlı ve vizyon sahibi öğretmenlerimiz ile onların yetiştireceği çocuklarımız ve gençlerimizdir` dedi.

-`BİR HARF ÖĞRETENİN 40 YIL KÖLESİ OLURUZ`

 Palandöken, mesajında şunları dile getirdi: `İnsanlık tarihinin en kutsal mesleklerinden birisi hiç şüphesiz öğretmenliktir. Gelecek nesillerimiz adına umut bağladığımız gerçek güç öğretmenlerimizdir. Onlar, topluma yön veren, ışık tutanlardır. Onlara verdiğimiz değer, medeniyetimizin de ölçüsünü ifade eder. Bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum` diyebilen bir kültürde öğretmenler her zaman baş tacıdır. Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi, eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk`te yeni yetişen Cumhuriyet nesli gençlerimizi öğretmenlerin eseri olarak görmüş, gelişmişliğin eğitimden ve öğretmenlerin elinden geçtiği mesajını vermiştir.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu olarak bu bilinçle, ilköğretim okullarından başlayarak eğitimin her kademesinde elimizden tutan, bizlerin ve ülkemizin başarısında büyük emeği olan çok kıymetli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü`nü kutluyor, eğitim camiamıza şükran ve saygılarımı sunuyorum.`