• E-Posta
  • Yazdır

Palandöken; ` Gaziantep`deki insanlık dışı saldırıyı nefretle kınıyorum `


 

ANKARA - Darbe girişimi sonrası terör örgütlerinin birleşerek ülkemizin hemen her köşesini kana bulamaya çalıştıklarını belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, artık siyaseti bir kenara bırakıp halkımızın kardeşlimizi pekiştirmek için biraraya gelmesi gerektiğini söyledi.

Gaziantep`te kına gecesinde meydana gelen hain patlamayı insanlık dışı olarak niteleyen Palandöken saldırıyı yazılı açıklama ile kınadı. Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, `Ülkemizi iç savaşa sürüklemek isteyen iç ve dış hainler el birliği ile terör eylemlerini artırmaktadırlar. Tüm halkımızın yapması gereken siyaseti bir kenara bırakıp kardeşliğimiz için kenetlenmeliyiz. Bunun için ülkenin dört bir yanında sokak düğünleri dahil teröre hedef olunabilecek etkinlerde oldukça dikkatli ve tedbirli olmalıyız. Çünkü artık halkın değil vatan hainlerinin üzülme zamanı geldi. Ülke ve millet olarak bunun üstesinden gelecek güç ve kuvvetteyiz. Bunun için yapılması gereken âmâsız ve nedensiz kardeşliğimize sahip çıkmaktır` dedi.

-`TERÖR BİTECEK, KARDEŞLİĞİMİZ PEKİŞECEK`

Her zamankinden fazla birlik ve beraberliğimize sahip çıkarak ülkemize, demokrasimize ve masum insanların canlarına kasteden teröristlerin mutlaka yok edileceğinin altını çizen Bendevi palandöken, `Sokağa çıkarak kardeşliğimizi dünyaya haykıracağız. Ülkemizin birliğine, dirliğine bütünlüğüne en önemlisi kardeşliğimize göz diken vatan hainlerine ve tüm düşmanlara karşı dik durup bunları bertaraf edeceğiz. ‘Bunun içinde su uyur düşman uyumaz` atasözünü her zaman hatırlamalıyız. Çünkü artık iyi niyetle yaklaşma zamanı geçti. Artık kardeşliğimizi ve kenetlenmemizi istemeyenleri pişman etme zamanıdır. Türkiye Cumhuriyeti her zamankinden daha güçlüdür. Kimse bizi yıldıramayacak. Bunun içinde ne kadar yıldırmaya çalışsalar da hep sokaklarda olacağız ve iş yerlerimiz her zaman açık kalacak. `TERÖR BİTECEK KARDEŞLİĞİMİZ PEKİŞECEK. Esnaf ve sanatkar camiası olarak şehitlerimize Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar ve ailelerine başsağlığı ve sabır diliyorum`` diye konuştu.