• E-Posta
  • Yazdır

Palandöken`den öğrenci velilerine ve idarecilere uyarı: `Odaya kayıtlı servis araçlarını tercih edin`


 

ANKARA - 2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılının başlamasına az bir süre kala 18 milyon öğrencimiz ve 919 bin 393 öğretmenimizi yakından ilgilendiren okul servisleri konusunda bilhassa öğrenci velilerini uyaran TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, `Anne babaları uyarıyorum. Servis araçlarınızı seçerken dikkat edin. Korsan taşımacılık yapan servis araçlarından uzak durun. Mutlaka oda kayıt belgesini isteyin` dedi.

`SERVİS ARAÇLARINI KONTROL EDİN`

Milyonlarca öğrencinin servis araçlarıyla taşındığını belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, `Anne baba olarak çocuklarımızın okullarına emniyetli bir şekilde ulaşması için servis araçlarınızı seçerken dikkat edin. Korsan taşımacılık yapan servis araçlarından uzak durun. Mutlaka oda kayıt belgesini isteyin. Servis araçlarının donanımının yönetmelik standartlarına uygunluğunu, yangın tüpü, emniyet kemerinin olup olmadığını mutlaka kontrol edin. Dönem başında serviste bulunan rehber personelin dönem sonuna kadar bulundurulmasının takipçisi olun. Eksiklikleri oda yetkililerine bildirmekten çekinmeyin.` şeklinde konuştu.

 `SERVİS SÜRÜCÜLERİ ÖRNEK OLMALI`

Ayrıca öğrenci taşımacılığı yapan servis şoförlerine de seslenen TESK Genel Başkanı Palandöken,  `Sizler onların belleklerinde daima hatırlanacak olan şoför amcalarısınız. Sizlere emanet edilen çocuklarımızın güvenliğine özen göstererek, trafik kurallarına uyun. Çocuklarımızın eğitimine yardımcı olmak için araç içinde çaldığınız müzikten, hitap şeklinize kadar her şeye çok dikkat ediniz.  Araçlarınızın periyodik bakımlarını yaptırarak, eksiklikleri yarına bırakmayın. Standartlara uygun araçlarla işe çıkın. Asla yanlarında sigara kullanmayınız. Unutmayın çocuklar bizim önceliğimizdir` dedi.