• E-Posta
  • Yazdır

Palandöken ` Kardeşliğimizi istemeyenler pişman olacak `


 

ANKARA- Son günlerde terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirilen patlamaların ülkemizin birliğine ve dirliğine yapıldığını kaydeden TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, `Kardeşliğimizi ve kenetlenmemizi istemeyen hainler pişman olacak. İnadına omuz omuza vererek ülkemizi birlikte yükselteceğiz` dedi.

            Her zamankinden fazla birlik ve beraberliğimize sahip çıkarak, ülkemize, demokrasimize ve masum insanların canlarına kasteden teröristlerin mutlaka yok edileceğinin altını çizen Bendevi palandöken, `Ülkemizin birliğine, dirliğine bütünlüğüne en önemlisi kardeşliğimize göz diken vatan hainlerine ve tüm düşmanlara karşı dik durup bunları bertaraf edeceğiz. Kardeşliğimizi ve kenetlenmemizi istemeyenler pişman olacaklar. Türkiye Cumhuriyeti her zamankinden daha güçlüdür. Çünkü şuan halkımız omuz omuza vererek terörü yok etmenin gayreti içerisine girmiştir. `TERÖR YA BİTECEK YA BİTECEK`, Kökleri kazınıncaya kadar vatan hainleri ile mücadeleye devam edilecek. Birlik beraberlik içinde terör mutlaka bitecek` diye konuştu.

            -`KEPENKLER AÇIK KALACAK`

            Teröre karşı ülke olarak dik durulması gerektiğini de belirten Palandöken, `İktidarıyla muhalefetiyle tek vücut olmuş ülkemizde esnaf ve sanatkarlarımız asla ve asla kepenk kapatmayacak. Selamlaşarak, cadde ve sokaklarda kol kola yürüyerek sıkıntıları hep beraber paylaşmalıyız. Çünkü acılar paylaşınca, mutluluklarda bir araya gelince güzelleşir. İnsanımızın bu psikolojiden kurtulabilmesi için esnaf,  zanaatkâr, tüccar, sanayici ve imalatçı olmak üzere herkes elini taşın altına samimi olarak koyup terör kâbusunu yeneceğiz. Çünkü biz omuz omuza mücadele vermiş, Çanakkale ve Dumlupınar zaferlerini kazanmış bir milletiz. Bölgede ve ülkemizde korku salmaya çalışanları sevindirmeyeceğiz. Kepenklerimizi açık tutup teröre ve vatan hainlerine en büyük cevabı vereceğiz. Bu birliktelik ve kardeşlik olduğu sürece ülke olarak her türlü zorluğun üstesinden geliriz. Yeter ki birlikteliğimiz hep böyle devam etsin. Bu kardeşlik devam ettikçe ülkemizin yükselişine hiç kimse engel olamayacaktır. Dünyanın gözü ülkemizde ama kimse merak etmesin. Ülke olarak her türlü güçlüğü ve zorluğu yenecek güçteyiz. Kimse korkmasın herkes hayata ve ülkesine sahip çıkmaya devam etsin. 15 TEMMUZ`DAN DERS ALMAYANLAR VE TÜM VATAN HAİNLERİ birlikteliğimiz devam ettikçe hep üzülecek` şeklinde konuştu.