Arabuluculuk Hakkında
    Esnaf ve Sanatkarlara Ne Getiriyor
    Toplantı ve etkinlikler
    Arabuluculara Başvuru
    Basın da Arabuluculuk
    Tanıtım Filmleri
     
     
     
     
     
   
 
     
 24 ARALIK 2013 ANKARA    
     
   
   
   
   

Arabuluculuk toplantılarının finali Ankara'da yapıldı. İlki TESK Genel Başkanı Palandöken ile Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürü Ömer KERKEZ'in katılımı ile 5 Kasım'da Malatya'da gerçekleştirilen toplantıların sonuncusu, 23.12.2013 tarihinde, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yüksel HIZ, TESK Genel Başkanı Bendevi PALANDÖKEN, Hukuk İşleri Genel Müdürü Ömer KERKEZ, Genel Müdür Yardımcısı Nazım KARA, Arabuluculuk Dairesi Başkanı Hakan ÖZTATAR, TESK Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri ile çok sayıda ESOB başkanı ve Adalet Bakanlığı yetkililerinin katılımı ile Ankara'da TESK Otel'de gerçekleştirildi. Toplantıya Arabuluculuk komisyon üyeleri Av. F. Yasemin ERTEKİN ve Av. Gizem YÖNAL’da katıldı.

Toplantıya ilişkin açıklama yapan Palandöken, "Esnaf ve sanatkârlarımızın ticaret ve iş hukukuna ilişkin uyuşmazlıklarda arabuluculuk yönetimine başvurması halinde hem esnaf ve sanatkârlarımızın iş kaybı azalacak hem de mahkemelerin üzerindeki iş yükü azalacak" diye konuştu. Türkiye'nin 10 değişik ilinde yapılan bu çalışmaların kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Palandöken, " Ülkemizde dirliğin birliğin olduğu, herkesin mutluluğa ihtiyacı olduğu bu önemli gün de bu farkındalığın yaratılmasının, hukuk sisteminin birinci ağızdan anlatılmasının yararlarını hep birlikte göreceğiz" şeklinde konuştu.

Arabuluculuk Daire Başkanı Hakan ÖZTATAR ve Erzincan Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Şafak NARBAY’ın sunumları ile gerçekleştirilen toplantıda Esnaf ve Sanatkâr temsilcilerine arabuluculuğun faydaları anlatıldı. Gerçekleşen toplantı 2013 yılının kapanış toplantısı olup, 2014 yılı için seçilecek 20 ilde farkındalığın arttırılması için çalışma yapılması planlanıyor.
     
     
13 ARALIK 2013 MANİSA    
     
   
 
   

Manisa ESOB toplantı salonunda yapılan toplantıya Manisa Vali Yardımcısı , Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Arabuluculuk Daire Başkanı Hakan ÖZTATAR, Manisa  Cumhuriyet Başsavcısı vekili , Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili ,  Adalet Bakanlığı Arabuluculuk komisyon Üyeleri  Adem Albayrak, Av.Yasemin Ertekin, Av.Gizem Yönal, MESOB Başkanı Hasan Geriter, Manisa Baro Başkanı Zeynel Balkız, Erzincan Üniversitesi öğretim üyesi Doç.Dr. İbrahim Özbay, MESOB’a bağlı oda başkanları ve avukatlar katıldı.

   
     
     
03 ARALIK 2013 ANTALYA     
     
   
   

Geniş bir katılımla yapılan toplantıya Antalya Vali Yardımcısı Gülihsan YİĞİT, Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Arabuluculuk Daire Başkanı Hakan ÖZTATAR, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Yargıtay Üyesi İbrahim Ethem KURİŞ,  Antalya Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Rıza CAN, Antalya Barosu Başkanı Alper Tunga BACANLI, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Abdullah SEVİMÇOK, Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muharrem KILIÇ, Yargıtay Üyesi İbrahim ZENGİN, Arabuluculuk Kurulu Üyesi, Hâkim Adem ALBAYRAK, Balıkesir Üniversitesi Ticaret Hukuku Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ertan DEMİRKAPI, TESK Genel Sekreter Yardımcısı ve Arabuluculuk Kurul Üyesi Yasemin Ertekin, AESOB Yönetim Kurulu ve bağlı Oda Başkanları ile Oda Temsilcileri katıldı.

   
     
     
 26 KASIM 2013 HATAY     
     
 
   

Toplantıya Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdür yardımcısı Nazım KARA, Arabuluculuk Dairesi Başkanı Hakan ÖZTATAR,  Arabuluculuk Kurul Üyeleri Adem ALBAYRAK, Yaşar AKYILDIZ ,Av. Yasemin ERTEKİN ve Av. Gizem YÖNAL katıldı. Hatay Cumhuriyet Başsavcısı, Baro Başkanı, çok sayıda sayıda hakim ile Hatay  Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Abdülkadir TEKSÖZ, yönetim ve denetim kurulu üyeleri ve   bağlı Mesleki Odaların yönetim ve denetim kurulları  da toplantıya katılım sağladılar.
     
     
 20 KASIM 2013 BURSA     
 
   
   
Toplantıya Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Dairesi Başkanı Hakan ÖZTATAR,  Arabuluculuk Kurul Üyeleri Adem ALBAYRAK, Yaşar AKYILDIZ , Av. Yasemin ERTEKİN ve Av. Gizem YÖNAL katıldı. Bursa  Cumhuriyet Başsavcısı,    çok sayıda sayıda hakim ile Bursa    Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Arif TAK, yönetim ve denetim kurulu üyeleri ve   bağlı Mesleki Odaların yönetim ve denetim kurulları  da toplantıya katılım sağladılar.  
   
     
 19 KASIM 2013 İSTANBUL     
     
   
Toplantıya TESK Genel Başkanı Bendevi PALANDÖKEN , Arabuluculuk Dairesi Başkanı Hakan ÖZTATAR,  Arabuluculuk Kurul Üyeleri Adem ALBAYRAK, Yaşar AKYILDIZ , Av. Yasemin ERTEKİN ve Av. Gizem YÖNAL katıldı.  İstanbul  Cumhuriyet Başsavcısı,    çok sayıda sayıda hakim toplantıya katılım sağladılar.  
     
     
 15 KASIM 2013 TRABZON     
     
   
Trabzon Vali yardımcısı , Başsavcı,  Arabuluculuk Dairesi Başkanı Hakan ÖZTATAR,  Arabuluculuk Kurul Üyeleri Adem ALBAYRAK, Yaşar AKYILDIZ , Av. Yasemin ERTEKİN ve Av. Gizem YÖNAL katıldı. Trabzon  Cumhuriyet Başsavcısı, Baro başkanı ve çok sayıda hakimde toplantıda hazır bulundu. Trabzon  Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Metin KARA, yönetim ve denetim kurulu üyeleri ve   bağlı Mesleki Odaların yönetim ve denetim kurulları  da toplantıya katılım sağladılar.
     
     
 11 KASIM 2013 MARDİN      
     
   
Toplantıya Mardin Valisi Dr. Ahmet CENGİZ, Adalet Bakanlığı Müsteşar yardımcısı Yüksel HIZ TESK Genel Başkanı Bendevi PALANDÖKEN ,  Arabuluculuk Kurul Üyeleri  Av. Yasemin ERTEKİN ve Av. Gizem YÖNAL katıldı. Mardin Cumhuriyet Başsavcısı, Baro başkanı da   çok sayıda sayıda hakim ile Mardin  Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Doğan GAZAN, yönetim ve denetim kurulu üyeleri ve   bağlı Mesleki Odaların yönetim ve denetim kurulları  da toplantıya katılım sağladılar. Toplantı bitiminde Palandöken esnaf ziyaretlerinde bulundu.  
     
     
 6 KASIM 2013 GAZİANTEP     
     
   
Geniş bir katılımla yapılan toplantıya   Arabuluculuk Dairesi Başkanı Hakan ÖZTATAR, Arabuluculuk Kurul Üyeleri Adem ALBAYRAK, Yaşar AKYILDIZ , Av. Yasemin ERTEKİN ve Av. Gizem YÖNAL katıldı. Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı, Baro başkanı da   çok sayıda sayıda hakim ile  Gaziantep  Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ömer KÜSBEOĞLU , yönetim ve denetim kurulu üyeleri ve   bağlı Mesleki Odaların yönetim ve denetim kurulları  da toplantıya katılım sağladılar.  
     
     
 5 KASIM 2013 MALATYA     
     
 
   
   
Toplantıya TESK Genel Başkanı Bendevi PALANDÖKEN , Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürü Ömer KERKEZ, Arabuluculuk Dairesi Başkanı Hakan ÖZTATAR,  Arabuluculuk Kurul Üyeleri Adem ALBAYRAK, Yaşar AKYILDIZ , Av. Yasemin ERTEKİN ve Av. Gizem YÖNAL katıldı. Ayrıca Malatya Cumhuriyet Başsavcısı, Malatya Barosu Başkanı  ve çok sayıda Hakim , Savcı ile Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket KESKİN, yönetim ve denetim kurulu üyeleri ve   bağlı Mesleki Odaların yönetim ve denetim kurulları  da toplantıya katılım sağladılar.