Mevzuat  >> Genelgeler >> 1997 Yılı >>25 Nolu Genelge 18.03.1997 (Ulusal Aşı Günleri)
 
Sağlık Bakanlığı (Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü) tarafından Konfederasyonumuza gönderilen yazıda;

Ülkemizde çocuk felcinin ortadan kaldırılmasına yönelik olan “Polio Eradikasyonu Programı’nın Dünya’daki hedefler doğrultusunda 1989 yılı sonunda başlatıldığı, bu programın amacının vahşi polio virüsü ile meydana gelen çocuk felci vakalarının engellenmesi olduğu ve bu programın gerçekleştirilmesinde en önemli hususun rutin aşılama hizmetlerinde yüksek oranlara ulaşılması olduğu, rutin aşılananlara ilaveten “Ulusal Aşı Günleri” adı altında destek aşılama çalışmalarının gerçekleştirildiği bildirilmektedir.

Ayrıca bu güne kadar gerçekleştirilen I.ve II. Ulusal Aşı Günlerinin başarıyla sonuçlandığı belirtilerek bu yıl da 28 Nisan- 4 Mayıs ve 28 Mayıs- 3 Haziran tarihlerinde “Ulusal Aşı Günlerinin “üçüncüsünün yapılacağı Ulusal Aşı Günlerine örgütlü bazı kuruluşların da desteklerinin sağlanmasının yararlı olacağı ifade edilmektedir.

Sözkonusu yazı ve ekleri genelgemiz ekindedir.

Ulusal Aşı Günleri desteklenmesi ve Teşkilatımız mensubu esnaf ve sanatkarlarımızın çocuklarının da kampanyadan yararlanarak sağlıklı bir geleceğe destek olunması amacıyla İl Sağlık Müdürlükleri ile temas edilmesi yararlı olacaktır.

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederiz.


 

Hasan Özcan

Ali Paşa AKSU

GENEL SEKRETER

GENEL BAŞKAN VEKİLİ

  
 

 

 
 
 


Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu
Tunus Cad. No:4 06680 Bakanlıklar / ANKARA
Tel: 0312 418 32 69 Fax: 0312 425 75 26
info@tesk.org.tr

KEP : tesk.evrak@hs01.kep.tr