Mevzuat  >> Genelgeler >> 2018 Yılı >> 093 Nolu Genelge 09.10.2018 (YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI (YÖREX))

AR-GE MÜDÜRLÜĞÜ


           Bilindiği üzere; kırsal kalkınma, yerel tanıtım, yerinde istihdam, kadın işgücünün etkin kullanılması, yöresel ürünlerimizin varlığını koruyup geliştirmek ve ekonomiye kazandırmak, yöresel ürün üreticilerinin gelişmelerine yardımcı olmak, yöresel ürünleri koruma altına alan Coğrafi İşaret Tescili ve Menşe Adı Koruması gibi hukuki düzenlemelerin yaygınlaşmasını sağlayarak ihracatın önünü açmak gibi amaçlarla “Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX)” düzenlenmektedir.

            Bu sene 24-28 Ekim 2018 tarihlerinde Antalya Expo Center’da dokuzuncusu düzenlenecek olan Yöresel Ürünler Fuarı’nda kalkınma ajansları, belediyeler, bazı akademik kuruluşlar, kültür dernekleri, bazı kamu kuruluşları, yöresel ürün üreticileri ve yetiştirici firmalar yer alacaktır.

            Milli değerlerimiz olan yöresel ürünlerimizin uluslararası ölçekte tanıtımında ve ticari değer kazanmasında büyük katkı sağlayacak olan Fuar’a ilişkin ayrıntılı bilgiler http://www.yorex.com.tr adresinde yer almakta olup, irtibat ve bilgi için Burçin YEŞİLTEPE (0.532. 358 22 84) ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Bilgilerinizi ve bağlı odalarınız aracılığı ile ilgili esnaf ve sanatkarlara duyurulması hususunda gereğini rica ederiz.


Çetin DEMİRKAZIK

M. Burhan AKSAK

GENEL SEKRETER V.

GENEL BAŞKAN VEKİLİ

 

Genelgenin orjinal görüntüsü ve varsa ekleri için tıklayınız.

 

 

 
 


Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu
Tunus Cad. No:4 06680 Bakanlıklar / ANKARA
Tel: 0312 418 32 69 Fax: 0312 425 75 26
info@tesk.org.tr

KEP : tesk.evrak@hs01.kep.tr