Mevzuat  >> Genelgeler >> 2015 Yılı >> 024 Nolu Genelge 06.03.2015 (4. Sivil Toplum Diyaloğu Teklif Çağrıları)

AB VE DIŞ İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ

AB Bakanlığı tarafından, AB ve Türkiye Sivil Toplum Diyaloğu Hibe Programı’nın teklif çağrılarının dördüncüsü 25 Şubat 2015 tarihinde yayımlandı.

AB ve Türkiye’deki sivil toplum diyaloğunun güçlendirilmesini amaçlayan proje kapsamında sunulan hibe programında, çevre, enerji, tüketicinin ve sağlığın korunması olmak üzere üç başlık altında yer alacak projelerin desteklenmesi planlanıyor. Proje başvuruları için Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi’ne yapılacak olan proje başvuruları için, 25 Mayıs 2015 son tarih olarak belirlendi.

Çevre Hibe Programı’nın toplam bütçesi yaklaşık 1,8 milyon Avro, Enerji Hibe Programı ile Tüketicinin ve Sağlığın Korunması Hibe Programları’nın toplam bütçesi birer milyon Avro olarak açıklandı. Buna göre; proje başına düşen asgari hibe miktarı ise 50 bin Avro; azami hibe miktarı ise 150 bin Avro olarak belirlendi.

Çevre Hibe Programı kapsamında öncelikli konular doğanın korunması ve iklim eylemi; Enerji Hibe Programı kapsamında öncelikli konular enerji verimliliği, yenilenebilir enerji, elektrik ve doğalgaz; Tüketicinin ve Sağlığın Korunması Hibe Programı kapsamında ise tüketici hakları ve halk sağlığı olarak açıklandı. Programlar hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki linklerden ulaşılmaktadır;

Naci SULKALAR

Fevzi APAYDIN

GENEL SEKRETER

GENEL BAŞKAN VEKİLİ

 

Genelgenin orjinal görüntüsü ve varsa ekleri için tıklayınız.

 

 

 
 


Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu
Tunus Cad. No:4 06680 Bakanlıklar / ANKARA
Tel: 0312 418 32 69 Fax: 0312 425 75 26
info@tesk.org.tr

KEP : tesk.evrak@hs01.kep.tr