Mevzuat  >> Genelgeler >> 2014 Yılı >> 078 Nolu Genelge 13.11.2014 (4.Esnaf ve Sanatkarlar Şurası)

TEŞKİLAT VE İLGİLİ KURULUŞLAR MÜDÜRLÜĞÜ

Bilindiği üzere; 4. Esnaf ve Sanatkarlar Şurası, 26-27 Kasım 2014 tarihlerinde, Söğütözü Caddesi No : 1/A, Çankaya-Ankara adresinde bulunan, Congresıum Ankara ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılacaktır.

Şura Toplantısına; Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, Gümrük ve Ticaret Bakanımız, davetli diğer Bakanlarımız, Bakanlıklarımızın Müsteşarları, kamu kurum ve kuruluşları, meslek örgütleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile teşkilat mensuplarımız iştirak edeceklerdir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın; ulusal ve uluslararası nitelikte yoğun Devlet işlerine rağmen, 17 Eylül 2014 tarihinde Ankara’da yapılan Konfederasyonumuzun 19. Olağan Genel Kurul  toplantımızdan  hemen  sonra,  bu Şura Toplantısına da teşrif etmeleri, Kendilerinin esnaf ve sanatkarlar camiasına verdiği önem ve değerin büyüklüğünü ortaya koymaktadır.

Şura toplantısının, esnaf ve sanatkarlarımız ve teşkilat mensuplarımız açısından son derece önemli bir hükümet tasarrufu olduğu tartışmasızdır.

Bu toplantı; beş temel mesleki konuda ortaya çıkan sorun ve ihtiyaçlarımızın tartışılarak, bilimsel raporlara bağlanmasına, bu raporların  da  Hükümetçe  alınacak  tedbir ve yapılacak düzenlemelere temel teşkil etmesine fırsat ve ortam hazırlayarak yardımcı olacaktır.

Şura Toplantısının amacına uygun olarak gerçekleştirilebilmesi; mensuplarımızın bu toplantıda tam ve eksiksiz temsil edilebilmelerine, yazılı ve görsel basının da bu toplantıya gereken ilgi ve alakayı göstererek, toplantıya ilişkin haber ve görüntüleri kamuoyuna yansıtabilmesine bağlı bulunmaktadır.

Davetiyeleri Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca gönderilen Şura Toplantısına, özellikle oda başkanlarımızın behemahal katılmaları öngörüldüğünden, birlik ve federasyon başkanlarımızın kendilerine  bağlı  odaların  başkanlarının,  özellikle,  Sayın  Cumhurbaşkanımızın teşrif edecekleri 26 Kasım 2014 Çarşamba günü öğleden önce ilk bölümü gerçekleştirilecek olan toplantıya, tam ve eksiksiz bir katılım sağlanması konusunda gereken çaba ve gayreti göstermeleri gerekli görülmektedir.

Bilgi edinilmesini ve gereğini önemle rica ederiz.

Naci SULKALAR

Bendevi PALANDÖKEN

GENEL SEKRETER

GENEL BAŞKAN

 

Genelgenin orjinal görüntüsü ve varsa ekleri için tıklayınız.

 

 

 
 


Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu
Tunus Cad. No:4 06680 Bakanlıklar / ANKARA
Tel: 0312 418 32 69 Fax: 0312 425 75 26
info@tesk.org.tr

KEP : tesk.evrak@hs01.kep.tr