Mevzuat  >> Genelgeler >> 2014 Yılı >> 042 Nolu Genelge 21.05.2014 (Yardım Kampanyası Hk.)

AR-GE MÜDÜRLÜĞÜ

Bilindiği üzere; 12/05/2014 tarihinde Manisa’nın Soma ilçesindeki maden ocağında meydana gelen yangın sonucunda oluşan kazada 301 maden işçimiz hayatlarını kaybetmiş, pekçoğu yaralanmış, aileleri ve yakınları mağdur ve muhtaç duruma düşmüşlerdir.

Bu felaketin acılarının bir nebze de olsa azaltılması ve sarılması bakımından; Devletimizin yanı sıra, sivil toplum ve meslek kuruluşları, teşkilat birimlerimiz ile esnaf ve sanatkârlarımızca da mümkün olabildiği ölçülerde maddi destek sağlanması, Konfederasyonumuzca ulusal bir görev ve insan olmanın bir gereği olarak değerlendirilmektedir.

 Soma’da hayatını kaybedenlerin aile ve yakınlarına ulaştırılmak amacıyla; organizasyonu tek elden yürütülmek üzere Başbakanlıkça bir yardım kampanyası başlatılması konusunda 17/05/2014 tarihli ve Mükerrer 29003 sayılı Resmi Gazete’de bir genelge yayımlanmış, bu genelge ekinde de nakdi yardımların yatırılması gereken banka hesap numaraları belirtilmiştir.

Bu kampanyaya Konfederasyonumuz başta olmak üzere, tüm teşkilatımızın (Federasyonlar, Birlikler ve Odalar) ile üye esnaf ve sanatkârlarımızın candan ve gönülden destek vererek, imkanları ölçüsünde katkı sağlayacaklarına inanıyoruz.

Yapılacak nakdi yardımların, isim belirtilmek suretiyle (esnaf ve sanatkâr ise ad ve soyadı), bu genelgemiz ekinde belirtilen banka hesap numaralarına aktarılması gerekmektedir.

Bilgilerinizi ve konunun bağlı odalarınıza ve bağlı odalarınız aracılığıyla  esnaf ve sanatkârlarımıza ACİLEN duyurulması ve  yapılan  bağışların   miktarının  bir  yazı  ile  Konfederasyonumuza  da  bildirilmesi hususunda gereğini  önemle  rica  ederiz.
DAĞITIM :  BİLGİ İÇİN :  Tüm FederasyonlarNaci SULKALAR

Bendevi PALANDÖKEN

GENEL SEKRETER

GENEL BAŞKAN

 

Genelgenin orjinal görüntüsü ve varsa ekleri için tıklayınız.

 

 

 
 


Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu
Tunus Cad. No:4 06680 Bakanlıklar / ANKARA
Tel: 0312 418 32 69 Fax: 0312 425 75 26
info@tesk.org.tr

KEP : tesk.evrak@hs01.kep.tr