Mevzuat  >> Genelgeler >> 2014 Yılı >> 039 Nolu Genelge 13.05.2014 (İyi Uygulama Ödülleri Yarışması Hk.)

AR-GE MÜDÜRLÜĞÜ


       Bilindiği üzere, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü, iş sağlığı ve güvenliği konularında uluslararası birçok kurum ve kuruluşlarla iş birliği içinde çalışmalarını sürdürmektedir. Bu kurumlardan birisi de Avrupa İş Sağlığı ve Güvenliği Ajansı’dır.

       İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından, Avrupa İş Sağlığı ve Güvenliği Ajansı (EU-OSHA) ile işbirliği içerisinde, 2014-2015 yıllarında ülkemizde yürütülecek kampanyanın konu başlığı “Sağlıklı İşyerleri Stresi Yönetir”dir. Söz konusu kampanya kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetlerden biri de, işyerlerinde iyi uygulamaların özendirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen “Avrupa İyi Uygulama Ödülleri Yarışması”dır. İşyerinde stres ve psiko-sosyal risklerin başarıyla yönetilmesine yönelik güçlü bir taahhüt ve katılımcı bir yaklaşım ortaya koyan ve pisiko-sosyal risklerin değerlendirilmesini vurgulayan iyi uygulama örnekleri, ulusal düzeyde dördüncü kez katılım sağlanacak bu yarışma ile Türkiye çapında toplanarak değerlendirilecek, seçilen en iyi iki örnek EU-OSHA’ya gönderilecek ve ülkemizi Avrupa çapında temsil etme fırsatını yakalamış olacaktır.


     Avrupa İyi Uygulama Ödülleri Yarışması’na katılmak isteyen, iyi uygulama örneklerine sahip olan işyerlerinin, ekte yer alan belgeleri inceleyerek ve başvuru formunu Türkçe doldurarak 15 Eylül 2014 tarihine kadar  “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İnönü Bulvarı No:42 İ-Blok 3. Kat Emek/ANKARA” adresine iletmeleri gerekmektedir.

     Bilgilerinizi ve bağlı odalarınız ile üye esnaf ve sanatkarlara duyurulması hususunda gereğini rica ederiz.


EKLER:
Ek-1 İyi Uygulama Örneği Başvuru Formu (1 Adet – 4 Sayfa)
Ek-2 Ödül Rehberi (1 Adet – 6 Sayfa)
Ek-3 Seçim Prosedürleri (1 Adet – 7 Sayfa)


Naci SULKALAR

M. Burhan AKSAK

GENEL SEKRETER

GENEL BAŞKAN VEKİLİ

 

Genelgenin orjinal görüntüsü ve varsa ekleri için tıklayınız.

 

 

 
 


Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu
Tunus Cad. No:4 06680 Bakanlıklar / ANKARA
Tel: 0312 418 32 69 Fax: 0312 425 75 26
info@tesk.org.tr

KEP : tesk.evrak@hs01.kep.tr