Mevzuat  >> Genelgeler >> 2014 Yılı >> 028 Nolu Genelge 28.03.2014 (Avrupa KOBİ Haftası (2014))

AB VE DIŞ İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ 


İLGİ: TOBB’un 11.03.2014 tarih ve 5152 sayılı yazısı.


 


           Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) ilgide kayıtlı yazısında, Avrupa Komisyonu’nun 2009 yılında 37 ülkede KOBİ’lere yönelik olarak eş zamanlı faaliyetler gerçekleştirilmesi için başlattığı Avrupa KOBİ Haftası inisiyatifi kapsamında oluşturulan çalışma grubunda TOBB’un Türk özel sektörünü temsilen Ulusal Koordinatör olarak yer aldığı belirtilmektedir.


           Buna göre; 6. Avrupa KOBİ Haftası, 29 Eylül- 5 Ekim 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olup, KOBİ’lere yönelik olarak Avrupa Birliği destekleri, ulusal destekler ve girişimcilik destekleri başta olmak üzere KOBİ’lere yönelik tüm konularda gerçekleştirilecek olan seminer, konferans, eğitim, fuar vb. organizasyonlara KOBİ Haftası şemsiyesinde yer verilecektir. Bu yıl, öğrenciler için okullarda düzenlenecek girişimciliği teşvik edici faaliyetlere özel önem verilmektedir.


Bu kapsamda, yıl sonuna kadar gerçekleştirilmesi öngörülen faaliyetlerin Avrupa KOBİ Haftası şemsiyesine alınabilmesi için faaliyetlere dair verilerin http://kobi.tobb.org.tr/akh adresinde yer alan forma faaliyetlerin gerçekleşme tarihinden en az 1 ay önce işlenmesi gerekmektedir.


 Doldurulan formların internet üzerinden TOBB’un vereceği onay sonrasında Avrupa Komisyonu’na iletilmesi ve Avrupa KOBİ Haftası internet sayfasında yayınlanması sağlanacaktır.


           Bağlı odalarınız ve kuruluşunuz tarafından düzenlenecek, eğitim, danışmanlık, kurs, konferans, çalıştay, seminer, fuar, yarışma ve benzeri her türlü etkinlik ve faaliyetlerin söz konusu web sitesine kaydedilmesini sağlamak üzere konunun bağlı odalarınıza duyurulması hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederiz.     


Naci SULKALAR

M. Burhan AKSAK

GENEL SEKRETER

GENEL BAŞKAN VEKİLİ

 

Genelgenin orjinal görüntüsü ve varsa ekleri için tıklayınız.

 

 

 
 


Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu
Tunus Cad. No:4 06680 Bakanlıklar / ANKARA
Tel: 0312 418 32 69 Fax: 0312 425 75 26
info@tesk.org.tr