Mevzuat  >> Genelgeler >> 2010 Yılı >> 90 Nolu Genelge 16.12.2010 (AVEA Esnaf Tarifesi)
 

BİLGİ İŞLEM MÜDÜRLÜĞÜ

    Bilindiği üzere Konfederasyonumuz, çeşitli alanlarda esnaf ve sanatkarlarımızın ve teşkilatımızın yararlanabileceği, bu kesimin maddi yükünü azaltacak ve işlerini kolaylaştıracak bir çok çalışma yürütmektedir.

     İçinde bulunduğumuz teknoloji çağında esnafımız açısından en önem taşıyan konulardan biri de, birbirleriyle ve müşterileriyle hızlı ve ucuz olarak iletişim sağlamaktır. Bu kapsamda Konfederasyonumuz ile AVEA arasında sürdürülen çalışmalar 24 Kasım 2010 tarihinde imzalanan protokol ile sonuçlandırılmış ve AVEA Esnaf Tarifesi esnaf  sanatkarlarımız ile teşkilat birimlerimizin kullanımına sunulmuştur.

     Mevcut tarifelerden daha uygun şartlar içeren AVEA Esnaf Tarifesinden; esnaf ve sanatkar olduğunu oda kayıt belgesi, sicil tasdiknamesi veya esnaf kimlik kartı ile belgelendiren esnaf ve sanatkarlarımız ile oda, birlik, federasyon ve Konfederasyonda çalışan personel  yararlanabilecektir. Bir kişi en fazla 3 hat alabilecek, Esnaf Tarifesini kullananlar kendi aralarında ücretsiz görüşebilecektir. Tarifeden yararlanma koşulları ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.tesk.org.tr ve www.avea.com.tr internet adreslerinden ulaşılması mümkündür.

     AEVA Esnaf Tarifesinin bilgilendirme broşürleri ile afişlerinin teşkilatımıza dağıtımı AVEA tarafından yapılmaktadır. Bu broşürlerin oda, birlik ve federasyonlarımıza gelen esnaf ve sanatkarlarımıza dağıtımının yapılması ve afişlerin esnaf ve sanatkarlarımızın işyerlerine asılmasının sağlanması halinde Tarifenin kullanıcı sayısı artacak ve daha çok esnafımız ve teşkilat mensubumuz kendi aralarında ücretsiz görüşerek telefon giderini azaltacaktır.

     Aynı zamanda teşkilatımızca düzenlenecek eğitim semineri ve geniş katılımlı toplantılara AVEA yetkililerinin davet edilerek sunuş yapmaları ve Tarifenin tanıtımı için kendilerine stand kurma imkanı sağlanmasının da uygun olacağı değerlendirilmektedir.

      Bilgilerinizi ve gereğini rica ederiz.
 

Naci SULKALAR

Bendevi PALANDÖKEN

GENEL SEKRETER

GENEL BAŞKAN

 

Genelgenin orjinal görüntüsü için tıklayınız.

 

 

 
 
 


Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu
Tunus Cad. No:4 06680 Bakanlıklar / ANKARA
Tel: 0312 418 32 69 Fax: 0312 425 75 26
info@tesk.org.tr

KEP : tesk.evrak@hs01.kep.tr