Mevzuat  >> Genelgeler >> 2006 Yılı >> 40 Nolu Genelge 11.05.2006 (TESK CUMHURİYET TIRI)
 

GENEL SEKRETERLİK

 

Konfederasyonumuzca Yüce Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün çok özel fotoğraflarından oluşan ve vatandaşlarımızın büyük ilgi gösterdiği sergimizi, yurdun pek çok yerinde halkımızla buluşturmayı amaçlayan bir çalışma yürütülmektedir.

Bu Proje çerçevesinde “TESK CUMHURİYET TIRI” adını verdiğimiz aracımız, 17 Mayıs 2006 tarihinde Ankara’dan törenle yola çıkarılacaktır.

O günleri yeniden yaşamak, hatırlamak ve yeniden yaşatmak için binlerce kilometre katedecek “TESK CUMHURİYET TIRI”nın ilk durağı, Büyük Önderimiz Atatürk’ün milli mücadeleyi başlatırken ilk adımı attığı Samsun İlimiz  olacaktır.

“TESK CUMHURİYET TIRI” 19 Mayıs 2006 tarihinde Samsun’dan başlayarak Mustafa Kemal Atatürk’ün geçtiği güzergah boyunca Türkiye’yi dolaşacak ve 64 il merkezinde vatandaşlarımızla bir araya gelecektir.

Halkımızdan gelen yoğun talepler doğrultusunda, onların isteklerini dikkate alarak özenle hazırladığımız ve büyük heyecan içinde gerçekleştirdiğimiz  sergimizin,  mümkün olduğu kadar çok sayıda yurttaşımızla buluşabilmesi için aracımıza kentin en merkezi alanında yer gösterilmesi konusunda İl Valiliklerine bilgi verilmiş ve destek talep edilmiş olup, teşkilatımızın da bu konuda gereken ilgi ve hassasiyeti göstereceğine inancımız tamdır. TESK CUMHURİYET TIRI’nın izleyeceği güzergah ve tarihleri içeren program ilişiktedir. Birliklerimizin TESK CUMHURİYET TIRI illerine geldiğinde esnaf ve sanatkarımız ile vatandaşlarımızın ziyaretlerinin sağlanması, Projenin amacına ulaşmasına katkı sağlayacaktır.

Bilgilerinizi ve TESK CUMHURİYET TIRI sergi görevlilerine gereken yardım ve desteğin sağlanması hususunda gereğini önemle rica ederiz.

 

Naci SULKALAR

Derviş GÜNDAY

GENEL SEKRETER

GENEL BAŞKAN

 

Ekler
Ek-1 Program (1 Adet - 8 Sayfa)

 

Genelgenin orjinal görüntüsü için tıklayınız.
  

 

 
 
 


Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu
Tunus Cad. No:4 06680 Bakanlıklar / ANKARA
Tel: 0312 418 32 69 Fax: 0312 425 75 26
info@tesk.org.tr

KEP : tesk.evrak@hs01.kep.tr