Mevzuat  >> Genelgeler >> 2003 Yılı >> 88 Nolu Genelge 10.10.2003 ( Ahilik )
 

Bilindiği gibi, içinde bulunduğumuz Ekim ayında ve 13-19 Ekim 2003 tarihleri arasında  her yıl geleneksel olarak kutladığımız Ahilik Haftası etkinlikleri gerçekleştirilecektir. Yurdun hemen her köşesinde yapılacak 16’ncı Ahilik Kültürü Haftası ve 39’uncu Esnaf Bayramı etkinlikleri için sizlerden gelen çağrılar için müteşekkir olduğumu öncelikle ifade ediyor, nezaketiniz için teşekkürlerimi yineliyor ve “nice kutlamalara” diyerek, size ve arkadaşlarımıza saygı ve sevgilerimi arz ediyorum.

 Özünde kardeşliğin, arkadaşlığın, yarenliğin, dostluğun, dayanışmanın ve yiğitliğin ama ondan da önce çağdaş olmanın, yeniliğe açık olmanın bulunduğu Ahilik kültür ve ilkelerine bugün her zamankinden daha fazla sahip çıkma ihtiyacını duyuyoruz. Bu güzel geleneğimizin gelecek kuşaklara her vesile ile ulaştırılması, iyi anlatılması ve yaşama geçirilmesi gerekiyor. Bu bağlamda, Ahilik Haftalarını ve Esnaf Bayramımızı  daha  iyi değerlendirmek, her yıl daha da zenginleştirmek ve her türlü fedakârlıktan kaçınmamak gerekiyor. Böylesi önemli etkinlikleri en iyi biçimde gerçekleştireceğinizi biliyor, bunun için de sizleri şimdiden kutluyorum. Bu güzel geleneğimizi geliştirerek ve yaygınlaştırarak devam ettirmek için gösterdiğiniz çaba ve gayretleriniz için size ve diğer kardeşlerime bir kez daha teşekkür ediyorum.

 Kutlama etkinliklerinin hepsine katılmayı, sizleri görmeyi, dinlemeyi, emeklerinizin yarattığı çalışmaların içinde olmayı inanın çok arzu ederdim. Takdir edersiniz ki,  bir hafta içinde  tüm kutlamalara birden katılmak  olanaksız. Üçüne katılıp beşine katılmamak ise ayrımcılık olacak. Biliyorsunuz ki şu günlerde TESK’in trafiği de son derece yoğun. Başkanvekillerimizle birlikte olağan temaslara dahi yetişmeye zorlanıyoruz. Buna rağmen, Başkanvekili arkadaşlarımızla Genel Sekreterimiz, programlarımızın elverdiği ölçüde kutlamalara katılacaklardır.

            Bu vesile ile  haftanızı ve bayramınızı kutluyor, başarı dileklerimle saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

 

                                                                                                           Derviş GÜNDAY
                                                                                                           GENEL BAŞKAN

 

 

 

 

 

 
 
 


Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu
Tunus Cad. No:4 06680 Bakanlıklar / ANKARA
Tel: 0312 418 32 69 Fax: 0312 425 75 26
info@tesk.org.tr

KEP : tesk.evrak@hs01.kep.tr